O nás

Už raz sme vlastný e-shop prevádzkovali. A dalo by sa povedať, že to nebol úplne obyčajný e-shop. Dokázali sme totiž z nuly vybudovať najväčší hokejový e-shop v Českej republike aj na Slovensku a na tejto pozícii sa udržať celkom 7 rokov po sebe až do roku 2016, kedy sme ho predali.

o-nas-spolocna

Myslím, že väčšina z vás ho bude poznať. Áno, bol to x-hokej.cz. Verili sme tomu, že ho predaj posunie zase výrazne dopredu, lenže to sme sa poriadne prerátali. Nakoniec to dopadlo úplne naopak, ale dnes už to nemá cenu riešiť. Môžem k tomu povedať len jediné. Ak sú v živote veci, ktoré by som mohol urobiť inak, predaj x-hokej.cz by bol určite na prvom mieste.

Pri e-shopoch som napriek tomu zostal

Našťastie, sa mi otvoril priestor na veci, ktoré som mal už dlhšiu dobu v pláne. Na vlastných skúsenostiach som postavil unikátny projekt ESHOP RESTART, kde ukazujem ostatným, ako môžu s vlastným e-shopom uspieť, keď spravia dôležité veci inak. Táto práca ma neskutočne baví. Mnoho týchto e-shopov vyrástlo doslova z garáže až vo veľké firmy s obratom v státisícoch eur. A to ma neuveriteľne nabíja.

6-o-nas

Má to celé jedno ale... Vlastný e-shop mi jednoducho chýbal. Stále dookola sa mi to preháňalo hlavou, až to okolnosti čiastočne vyriešili za mňa, určite to poznáte.

Kedy sme hodili prvé buly x-treningu?

V lete 2019 som sa rozhodol, že dám programu eshoprestart.cz novú formu a zapojím do neho pár ďalších odborníkov, ktorí svoju prácu robia najlepšie zo všetkých, ktorých poznám. Na platenú formu reklamy a propagáciu e-shopu som mal vyhliadnutého Pavla Tlapáka, s ktorým som sa už pár rokov poznal.

Zišli sme sa vtedy v kancelárii u Pavla, ktorý na mňa skoro z prvej vystrelil: Počuj, nechcel by si si znova založiť e-shop? Ty by si v ňom robil to, čo vieš. Skrátka obsah, komunikáciu a riadenie a ja by som si vzal na starosť zase to, čo viem ja."

Všetko som si nechal trochu rozležať v hlave. Bolo mi jasné, že ak sa mám vrátiť, tak jedine vďaka naozaj zaujímavej príležitosti. Ani nie po týždni sme si na to tľapli. Čakalo nás ešte niekoľko mesiacov poriadnej práce, ale 11. 6. 2020 bol comeback oficiálne na svete. :)

O smere a stratégii bolo jasno hneď

Úplne na začiatku sme si ujasnili hodnoty, smer a spísali stratégiu. Tá bola jednoduchá; použiť to, na čom sme postavili x-hokej a ešte mnoho vecí posunúť dopredu. Teda, hlavný dôraz klásť na špičkovú komunikáciu so zákazníkom, fair play prístup, testovanie produktov, unikátny obsah, vlastné fotky a videá. Heslo bolo stručné, ale jasné: kľúčové veci robíme jednoducho inak. Vybudujeme presne taký e-shop, akým by v našich očiach mal správny e-shop byť.

2-videorecenzia

Cieľom je play-off a potom sa pobiť o finále

Vieme, že vstupovať v roku 2020 na e-shopový trh je viac než trúfalé. Mnohým z vás to môže úplne právom pripadať ako bláznovstvo. Vieme, že to bude veľmi ťažké, ale my pre úspech urobíme naozaj maximum! Keď sa do niečoho pustíme, tak v tom chceme byť najlepší.

o-nas-spolocna-2

Nestane sa to zo dňa na deň, bude to dlhá cesta. Stovky hodín tréningov, veľa zápasov, budeme musieť prekúsnuť veľa prehier a z nich sa poučiť do ďalších bojov. A to všetko preto, aby sme prešli znovu až do play-off, a v ňom sa dostali krôčik po krôčiku, zápas od zápasu, čo najďalej.

Jednoducho, hrať tak skvele, aby sme nad hlavu opäť zdvihli pomyselný pohár. Už sedemkrát sa nám to podarilo s predchádzajúcim e-shopom x-hokej.cz, lenže to sa teraz nepočíta. Začíname úplne od nuly, ale veríme, že to spoločne s vami, našimi zákazníkmi a fanúšikmi, zase zvládneme.

Daniel Višňák
Spoluzakladateľ x-trening.sk & špecialista na tréningové pomôcky


Páči sa vám, ako svoju prácu robíme? Zistite, čím ešte meníme pravidlá hry:

Na x-trening.sk fotíme vlastné fotky k produktom Videorecenzie a testovanie tréningových pomôcok na hokej na x-trening.sk Vlastné recenzie hokejových tréningových pomôcok na x-trening.sk
- vytvárame si vlastné fotky - - natáčame vlastné videá - - produkty testujeme v praxi -