Prečo fotíme vlastné fotky

Veľmi dobre si uvedomujeme, ako veľmi sú pre vás fotky pri nákupe na internete dôležité, pretože nemáte možnosť si na tovar fyzicky siahnuť. Preto tvoríme vlastné fotografie z čo najviac uhlov, aby ste dobre vedeli, ako produkt vyzerá. Lenže my to robíme celkovo úplne inak, a aj preto k produktom tvoríme vlastné video recenzie a navyše sami tréningové vybavenie testujeme v praxi.

2-vlastni-foto

Fotenie je ako tréning, niekedy aj náročný

Naša kancelária odvedie skvelú prácu aj ako fotoateliér, keď je treba. Každopádne, doma trénovať nebudete, čo si budeme rozprávať. Takže radšej berieme tréningové pomôcky von do prirodzeného prostredia. Chceme, aby ste videli tréningové pomôcky v akcii, čo naozaj prinášajú a ako v skutočnosti fungujú. Ale zase sa o nás nebojte, nekonečné aranžovanie nechávame radšej food blogerkám, pre nás je prioritou dať produktom naozaj zabrať a vyskúšať ich limity.

Často sa pri fotení spotíme ako na poriadnom tréningu, ale to k tomu patrí, pretože vieme, že kvalitné fotky nevzniknú samé. A čo viac, vďaka foteniu a testovaniu v praxi pomôcky detailne spoznáme tak, ako nikto iný. Zároveň získame unikátne informácie, ktorá si následne môžete prečítať v popisoch produktov.

4-vlastni-foto

Nedokážeme to robiť len napoly

Prvá tretina je za nami, samotným fotením však zápas nekončí. Teraz je na čase vybrať tie najlepšie snímky, upraviť ich a vložiť ku konkrétnym produktom na x-trening.sk. K väčšine fotiek ešte pridávame tzv. tiahlíčka, teda popisky, ktoré vám skvele pomôžu spoznať všetky dôležité atribúty daného vybavenia.

Tie naozaj najvymazlenejšie snímky dávame aj na náš InstagramFacebook, aby sme svetu ukázali, čo je u nás nové a dodali vám chuť a motiváciu ísť trénovať.

1-vlastni-foto

Prečo to robíme inak ako ostatné e-shopy?

Istý múdry človek kedysi povedal, že limity si dávame sami. A preto sa snažíme veci neustále posúvať a učiť sa, ako ich robiť ešte lepšie. Výrazne investujeme do našej techniky, pretože dobre dobre vieme, že sa nám to vráti v podobe skvelých kreatívnych výstupov. A tiež nás to neuveriteľne baví. Obzvlášť pyšní sme na to, že dávame šancu mladším, preto je môj syn Kuba často tým, kto stláča spúšť (a fotí čím ďalej lepšie). Úprimne, s akým iným prístupom by sme mohli predávať tréningové vybavenie tak dobre?

3-vlastni-foto

Robíme veci jednoducho po svojom, a tak, ako to cítime a ako nám to dáva zmysel. Staviame na našom know-how, ktoré sme za dobu pôsobenia v e-commerce získali a tiež na skúsenostiach s prevádzkovaním niekoľkých e-shopov, najmä x-hokej.cz, ktorý bol najväčším hokejovým e-shopom v Českej republike. Preto sme hneď od začiatku vedeli, že fotky a videá budú na x-trening.sk hrať absolútny prím. A keď za sebou potom vidíme ten progres, veľmi nás to nabíja a ženie dopredu. A to na našej práci milujeme.

Je nám jasné, že videá hrajú každým rokom stále kľúčovejšiu úlohu a tomu, kto je nenatáča, proste uteká vlak. Aj preto som sa na základe vlastných skúseností rozhodol rozbehnúť projekt ESHOP VIDEO, kde tvoríme profesionálne videá aj fotky na mieru ostatným e-shopom. Tým sa snažím pomáhať už niekoľko rokov aj odovzdávaním svojich vlastných skúseností s budovaním úspešných e-shopov v rámci môjho projektu ESHOP RESTART.

5-vlastni-foto

Má to ale aj svoje tmavé stránky

Dotiahli sme to tak ďaleko, že sa naše fotky stali inšpiráciou aj pre ďalšie e-shopy - slušne povedané. Bohužiaľ, niektorým z nich nevadí fotku bez dovolenia vziať a hosťovať ju na svojom e-shope - nejako ale počas toho oblečie aj ich dres, a to nám rozhodne nepripadá ako fair play.

Rozhodli sme sa preto na každú fotku dať vodoznak s logom, aby bolo zrejmé, že sa jedná o našu vlastnoručný prácu. V online svete to nakoniec funguje rovnako ako v športe; aby ste niečo dokázali, musíte si nájsť svoju vlastnú cestu, a nie len slepo kopírovať druhých.

Daniel Višňák
Spoluzakladateľ x-trening.sk & špecialista na tréningové pomôcky


Páči sa vám, ako svoju prácu robíme? Zistite, čím ešte meníme pravidlá hry:

Na x-trenink.cz fotíme vlastní fotky k produktům Video recenze a testování tréninkových pomůcek na hokej na x-trenink.cz Vlastní recenze hokejových tréninkových pomůcek x-trenink.cz
- vytvárame si vlastné fotky - - natáčame vlastné videá - - produkty testujeme v praxi -